Anneler çocuklarıyla birlikte buz pistinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Bornova Âşık Veysel Rekreasyon Alanı içinde yer alan Olimpik Buz Sporları Salonu, bir Anneler Günü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapan tesiste kurs alan öğrenciler ve milli sporcular anneleriyle birlikte pistte keyifli anlar yaşadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın anne ve çocuklar için hazırladığı seansta, velilere tişört ve madalya da verildi. 

Üç nesil aynı anda buz pistinde
Kızı ve annesiyle piste giren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin antrenörü Gamze Güner, “Şu an burada üç nesil varız. Yıllarca milli takım sporcusuydum, antrenör oldum. Annem yıllarca beni taşıdı, şimdi kızım milli takım sporcusu. Ve üç kuşak her yere beraber gidiyoruz. Burada da çok güzel bir etkinlik var” dedi. 
Anneanne Meral İyiiş ise “Gamze 5 yaşından beri buz pateninde. Çok başarılı. Çok güzel bir duygu” ifadelerini kullandı. Annesinin izinde yürüyen minik Doğa Güner de “Ben spora annem başladı diye başlamıştım. Küçükken sürekli yarışmalara gidiyordu, ben de onu özlüyordum. Annem gibi olmak istemiştim. Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etmek istiyorum” dedi.  

“Şu an o profesyonel”
Annesiyle birlikte mutlu bir gün geçiren İpek Kara, “6 yıllık sporcuyum, milli takıma girdim, şu an Türkiye birincisiyim. Olimpiyatlarda yarışmak istiyorum. Annemle beraber kaymak güzel bir duygu” ifadelerini kullandı. 
Gamze Boylu, “Kızım 6 yıldır buz pateni yapıyor, milli sporcu. Yaptıkları iş çok zor. Ben buz pistine ikinci kez giriyorum. Şu an o profesyonel oldu ama biz hala aynı durumdayız. Çalışmak çok önemli. Kendisi de çok çalışıyor zaten” diye konuştu.
 
“Ben cesaret edemedim, kızımın başarılarıyla gurur duyuyorum”
Genç sporcu Defne Günce Kılıç da, “13 yıldır sporcuyum. Hedefim bütün sporcular gibi olimpiyatlarda ve yurt dışında Türkiye’yi temsil etmek. 5 yaşımda başladım. Buz pistinin ilk sporcularından biriyim. Halk seansına kaymaya gelip kurslar olduğunu öğrenmiştim. Kurslara katılıp seçmelere girdim ve geçince takıma alındım. Böylece spor hayatım başlamış oldu. Böyle bir günde annemle buz pistine gelmem çok güzel bir duygu. Annemin buz pateni yapması beni şaşırttı ve çok iyi oldu. Yetenekli tabii ama ilerlemesi lazım” dedi.
Anne Sevil Kılıç ise, “İltifat etti aslında. Ben yıllardır onunla birlikte bu sporun içindeyim ama buzun içinde değilim. İkinci ya da üçüncü girişimdir. Hiçbir zaman paten giymeye cesaret edemedim. Bu etkinlikte sadece spor ayakkabıyla buz pateninde dolaşmayı tercih ediyorum. Ama kızımın başarılarıyla gurur duyuyorum. Her zaman destekçisiyiz” ifadelerini kullandı. 

“Mutluyuz, heyecanlıyız”
Kardeşi ve annesiyle buzda kayan Ela Akgün, “İlkokulda başlamıştım, ara verdim, 2 yıldır yine devam ediyorum. Anneler Günü’nde birlikteyiz, çok mutluyum, heyecanlıyım daha doğrusu” dedi. Nil Akgün ise “8 yıldır buz sporuyla uğraşıyorum. Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Hedefim buz hokeyi antrenörü olmak. Bugün de mutluyuz” diye konuştu. Anne İsmihan Akgün “Çok mutlu bir gün. İyi ki anneyim. 8 yıldır bu yola baş koyduk. Başarılı bir şekilde devam ediyoruz. Hedeflerinde iyi bir yere varacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

“Annelerimiz böyle bir organizasyonu daha önce görmediler”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Antrenörü Aykut Koç, “Bugünü güzelleştiren annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Bugünün anlamı anneler. Anneler olmasaydı bu güzel çocuklar olmazdı. Bu rengi, bu havayı yaratan bütün annelerimize teşekkür ediyorum, minnettarım. Annelerimiz böyle bir organizasyonu daha önce görmediler. İlk kez yaptık. Hep annelerimiz tribünlerden çocuklara destek veriyordu. İşin ne kadar zor olduğunu ‘Buzun içine girelim hep beraber kayalım’ düşüncesiyle aktarmak istedik. Annelerimiz için eğlence ve tecrübe oldu. Bu zor sporu benim çocuğum seçti diye bence seviniyorlar ve mutlular” diye konuştu. 

“Bugünün güçlü ve kahraman kişisi annelerimizdi”
Buz Pateni Antrenörü Neşe Hünerli ise, “Biz onlara ‘Hadi bakalım çocuğunuz için bir şey yapalım’ dediğimiz anda nasıl koşturuyorlarsa bu etkinliğimizde de hemen geldiler. Bu bir ekip işi. Büyükşehir Belediyesi böyle bir tesis açmış, biz antrenörlük yapıyoruz. Velilerimiz olmasa çocukları buraya kim getirir? Ancak bu çevrede oturanlar buraya gelebilirdi. Şimdi aralarında milli sporcuların da olduğu çok güzel bir topluluk olduk. Mutluyuz, onlar mutlu olduğu zaman biz daha mutlu oluyoruz. Onlara spor yaptırıyor olmaktan, annelere başarılardan dolayı gurur yaşatıyor olmaktan onur duyuyoruz. Bugün biz onlara Anneler Günü hediyesi sürprizi yapmaya çalıştık. Birer tişört verdik. Bu sefer madalyaları da annelerimiz aldı. Bugünün güçlü ve kahraman kişisi annelerimizdi. İyi ki varlar” dedi.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir